Plastická a estetická chirurgie, dermatologie Poděbrady – MUDr. Miroslav Veliký.
 Facebook  MUDr. Miroslav Veliký - Plastická a estetická chirurgie Poděbrady - TEL.: 733 109 268
Úvodní strana   linka   AKTUALITY / GALERIE   linka   Služby   linka   Ceník   linka   Kosmetika   linka   Kontakty

logo Fat transfer - přenos vlastního tuku - specializované pracoviště

zveřejněno 12.01.2020

Přenos vlastního tuku - fat transfer

Fat transfer Poděbrady

Nano a mikro fat transfer

Přenos vlastního tuku - odstranění vrásek

Přenos vlastního tuku

Odstranění vrásek - přenos vlastního tuku

Výplň vlastním tukem

Fat grafting, neboli lipotransfer, česky - přenos vlastního tuku - je metoda, kdy se z jedné části těla odebere určité množství tuku a přenese se na jinou část těla. Tato metoda se již léta užívá k přenosu tuku ke zvětšení prsou nebo hýždí, ale poslední roky nabývá popularizace jako součást faceliftové operace. Pokud je před faceliftem přítomna tuková atrofie či věkem způsobená ztráta tuku v obličeji, samotný facelift již nedokáže dát optimální výsledek a mnohem lepší výsledek poskytne teprve kombinace faceliftu s přenosem vlastního tuku do obličeje.
Klasický fat grafting je přenos odebraného a zpracovaného tuku, kde se zpracováním myslí odstranění složky krve, tumescentní tekutiny, oleje z odebraného lipoaspirátu. Při tomto zpracování nám zůstávají ještě poměrně veliké částečky tuku, které nám dobře vyplňují potřebný kdysi ztracený objem. Tento tuk je vhodný do prsou či hýždí, či do jiných částí těla, ale není příliš vhodný do obličeje, nakolik po aplikaci můžou být hmatné hrudky a nerovnosti. Nynějším trendem aplikace tuku do obličeje je přenos tuku, který je ještě dále zpracován na menší částečky, které již tyto nevýhody nemají, ale pořád si ještě udržují schopnost vyplnit ztracený objem. V tomto případě mluvíme o mikrofat graftingu. V případě, že nám primárně nejde o aplikaci k získání objemu, ale spíše o zlepšení výživy kůže, zlepšení jejího vypnutí či textury, zlepšení stavu jizev, pak aplikujeme tuk, který je zpracován na ještě menší částečky, čímž již dosáhneme jeho zkapalnění a tento zkapalněný tuk pak můžeme aplikovat různě do obličeje, často ke zlepšení linie rtů, vrásek kolem očí, zmírnění tmavé barvy kruhů pod očima či jiným indikacím po předchozí konsultaci s ošetřujícím plastickým chirurgem. V tomto případě mluvíme o nanofat graftingu.

Jsme jedním z mála pracovišť, které se MIKRO a NANO fat graftingem v ČR zabývá.

Dr. Veliký má s přenosem tuku více než 20 let zkušeností, s touto metodou začal při studiích plastické chirurgie ve Francii. Pro přenost tuku je opravdovým specialistou.


Studie*(1,2) potvrzují, že přenosem vlastního tuku přenášíme rovněž značné množství kmenových zárodečných buněk, které se můžou diferenciovat v jinou tkáň na novém místě aplikace.
Doporučním jsou 2-3 aplikace, ale efekt, který poskytne vlastní tuk je pak ve srovnání s kyselinou hyaluronovou déletrvající a může přetrvávat i roky bez potřeby dalšího opakování aplikace.

Reference:
*1.Nanofat Grafting
Basic Research and Clinical Applications
Tonnard, Patrick M.D.; Verpaele, Alexis M.D.; Peeters, Geert M.D.; Hamdi, Moustapha M.D., Ph.D.; Cornelissen, Maria Ph.D.; Declercq, Heidi Ph.D.
Plastic and Reconstructive Surgery: October 2013 - Volume 132 - Issue 4 - p 1017-1026
doi: 10.1097/PRS.0b013e31829fe1b0

2. Physiol. Res. 66: 663-671, 2017 Nanofat 2.0: Experimental Evidence for a Fat Grafting Rich in Mesenchymal Stem Cells D. LO FURNO1*, S. TAMBURINO2*, G. MANNINO1 , E. GILI3 , G. LOMBARDO2 , M. S. TARICO2 , C. VANCHERI3 , R. GIUFFRIDA1 , R. E. PERROTTA2 * These authors contributed equally to this work. 1 Department of Biomedical and Biotechnological Sciences, University of Catania, Catania, Italy, 2 Department of Plastic and Reconstructive Surgery, Cannizzaro Hospital, University of Catania, Italy, 3 Department of Clinical and Experimental Medicine, University of Catania, Catania, Italy 

 

 

Přenos vlastního tuku

 

Fat transfer - nanofat transfer

 

Klientka po vyplnění vrásek vlastním tukem a po operaci horních víček

Přenos tuku - fat transfer

   
 
Copyright © 2018 MUDr. Miroslav Veliký - Plastická a estetická chirurgie Poděbrady - MAPA WEBU - webmaster ZMORWARE (AS)